Ryszard Szczucki

Dr Ryszard Szczucki

Ortopeda

Wykształcenie

Lek. med. Ryszard Szczucki jest absolwentem Wrocławskiej Akademii Medycznej, którą ukończył w 1969 roku. Siedem lat później zdobył pierwszy stopień specjalizacji z zakresu chirurgii urazowo-ortopedycznej, a w 1979 roku, po pomyślnym złożeniu egzaminu, uzyskał drugi stopień specjalizacji w tej samej dziedzinie.

Ukończył wiele zagranicznych staży, które odbywały się w europejskich ośrodkach medycznych, m.in. we Frankfurcie, Bonn czy Münster, a także w Mediolanie, Wiedniu oraz Fryburgu.

Doświadczenie zawodowe zdobywał we wrocławskich szpitalach, najpierw na Oddziale Szpitala im. L. Rydygiera (w latach 1969-1982), następnie w Klinice Chirurgii Urazowej i Chirurgii Ręki (1982-2011), a w późniejszych latach na Oddziale Rehabilitacji Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego.

Doktor Szczucki chętnie dzieli się z innymi swoją wiedzą i doświadczeniem. Jest wykładowcą na specjalistycznych kursach dotyczących mikrochirurgii i chirurgii ręki we Wrocławskiej Klinice Chirurgii Urazowej. Należy do grona członków Polskiego Towarzystwa Ortopedii i Traumatologii.

Lek. med. Ryszard Szczucki udziela porad i konsultacji w zakresie schorzeń narządu ruchu wywołanych urazami oraz chorobami o różnej etiologii.

Studia

  • Akademia Medyczna

Doświadczenie

  • 1964-82 Szpital im. Rydgiera
  • 1982-2011 Klinika Chirurgii Urazowej i Chirurgii Ręki
  • Oddział Rehabilitacji Szpitala Gromkowskiego

Dorobek naukowy

  • Wykładowca: kursy-mikrochirurgii i chirurgii ręki w Klinice Chirurgii Urazowej
  • Czlonek PTO I TR

Lekarze w Medica

Możemy poszczycić się najlepszymi lekarzami w swoich specjalnościach
W Klinice Rehabilitacyjnej Medica pracują doświadczeni specjaliści cechujący się ogromnym zapałem, zaangażowaniem i chęcią niesienia pomocy poszkodowanym. W naszym ośrodku pracują neurolodzy, ortopedzi oraz certyfikowani fizjoterapeuci i psychoterapeuta, którzy nieustannie rozwijają swoje umiejętności i śledzą nowinki medyczne. Ważną część rehabilitacji powypadkowej stanowi wsparcie psychologów, którzy są także do dyspozycji naszych pacjentów.

Neurolog

Joanna
Floryn

Ortopeda

Sebastian
Kuliński

Ortopeda

Ryszard
Szczucki

Ortopeda

Bartosz
Kopczyński

Psycholog

Daniel
Wójcik

Psycholog

Bernadeta
Wójcik-Panek