O nas

MEDICA to bezpłatna rehabilitacja dla ofiar wypadków

Świadczymy usługi rehabilitacyjne na najwyższym poziomie w przyjaznych wnętrzach, w miłej atmosferze tworzonej przez starannie dobrany, profesjonalny zespół lekarzy. Przy użyciu sprzętu najnowszej generacji zapewniamy naszym Pacjentom dostęp do nowoczesnych usług medycznych.

Wrocławska Klinika Rehabilitacyjna Medica to placówka oferująca kompleksową pomoc medyczną pacjentom, którzy ulegli wypadkowi. Poprzez współpracę z kancelariami prawnymi pomagamy także w załatwieniu wszelkich niezbędnych formalności związanych z uzyskaniem odszkodowania z polisy OC sprawcy zdarzenia. Wiemy, jak ważny jest czas w przywróceniu pełnej sprawności pacjentom, którzy ucierpieli w wypadku, dlatego nasza Klinika oferuje kompleksowe usługi rehabilitacyjne - bezgotówkowo. Wszystkie koszty zostaną pokryte z polisy OC sprawcy.

Oprócz leczenia bezgotówkowego po wypadku pacjenci mają możliwość skorzystania z pełnej oferty rehabilitacyjnej oraz wizyt prywatnych u lekarzy specjalistów.

W ofercie naszej Kliniki znajdują się wszystkie dostępne usługi, które pozwalają poszkodowanym w wypadkach na szybki powrót do zdrowia. Oferujemy kompleksowe zabiegi fizykoterapii, kinezyterapii, a także profesjonalne masaże. Pod okiem specjalistów prowadzona jest rehabilitacja oraz terapie manualne. Na wszystkie zabiegi kierują pacjentów lekarze specjaliści – po wcześniejszej konsultacji.

Zapraszamy do naszego centrum przy ulicy Ślężnej we Wrocławiu.

 • Bezgotówkowe leczenie i rehabilitacja z oc sprawcy dla poszkodowanych w wypadkach
 • Kompleksowe podejście do leczenia
 • Nowoczesne metody terapeutyczne
 • Krótki czas oczekiwania do specjalisty
 • Pełne wyposażenie specjalistyczne (lekarskie i rehabilitacyjne)
 • Profesjonalna obsłgua recepcyjna przez koordynatora medycznego-fizjoterapeutę
 • Opieka koordynatora medycznego dla każdego pacjenta
 • Współpraca z młodym, elitarnym zespołem specjalistów
 • Partnerska atmosfera współpracy pomiędzy Pacjentami a specjalistami
 • Doskonała lokalizacja, dużo miejsc parkingowych
 • Placówka znajduje się na parterze w nowym budownictwie, w kompleksie usługowym
 • Duża ilość zadowolonych pacjentów
 • Poczekalnia z zimnymi i ciepłymi napojami
 • Bezpłatne W-Fi dla pacjentów

Nasi specjaliści w MEDICA

 • Ortopeda
 • Neurolog
 • Psycholog
 • Rehabilitacja
 • Certyfikowani fizjoterapeuci
 • Psychoterapeuta

Rehabilitacja w Klinice Medica obejmuje walkę z bólami kręgosłupa oraz jego rekonwalescencję po wypadkach, ogólną rehabilitację po doznanych urazach oraz wszelkie dysfunkcje narządów.

Centrum Leczenia Powypadkowego Medica oferuje pełen zakres zabiegów fizykoterapeutycznych, dobranych indywidualnie przez lekarza do aktualnych potrzeb pacjenta.

W naszej ofercie znajdują się zabiegi światłolecznicze wykonywane w oparciu o promieniowanie podczerwone (Lampy Sollux) bądź nadfioletowe, a także stymulacje laserowe. Przeprowadzamy zabiegi krioterapii (leczenie zimnem), które znakomicie uśmierzają ból, terapię ultradźwiękami albo łączącą działanie ultradźwięków z substancjami aktywnymi w danym leku fonoforezę, czy też wykorzystującą zmienne pole magnetyczne magnetoterapię.

W ramach zabiegów fizykoterapeutycznych nasi pacjenci mogą skorzystać z bogatej oferty elektroterapii, która opiera się na stymulacji różnego rodzaju prądami. Prądy interferencyjne mają działanie przeciwbólowe, podobnie jak diadynamiczne, nazywane także prądami Bernarda, charakteryzujące się silnym działaniem przeciwbólowym i przekrwiennym. Rezultat wygaszania bólu poprzez stymulację nerwów uzyskujemy także w terapii prądami TENS, a wykorzystanie prądów Träberta w masażu prądem bodźcowym przynosi ulgę i rozluźnienie mięśni. Szeroką ofertę elektroterapii uzupełniają jonoforeza – polegająca na wprowadzeniu do tkanek jonów (za pomocą prądu elektrycznego), galwanizacja – wykorzystująca leczniczą moc prądu stałego, a także elektrostymulacja, która pobudza mięśnie za pomocą działania impulsowego prądu elektrycznego. Pacjentom polecamy również stymulację prądami o średniej częstotliwości (nazywanej stymulacją Kotza), która jest wykorzystywana do pobudzenia osłabionych w wyniku unieruchomienia mięśni (np. po zdjęciu gipsu).

Ponadto oferujemy terapię manualną, która polega na indywidualnej pracy fizjoterapeuty z pacjentem metodą PNF, zakładającą wykorzystanie w terapii silnych i zdrowych regionów ciała w celu przywrócenia sprawności w tych uszkodzonych partiach, oraz ortopedyczną terapię manualną, która koncentruje się na dysfunkcjach w układzie kostnym i mięśniowym. W swojej ofercie posiadamy również leczenie za pomocą specjalnych plastrów naklejanych w określonych miejscach (taping).

W ramach zabiegów kinezyterapii, polegającej na wykonywaniu pod okiem specjalisty leczniczej gimnastyki i ćwiczeń usprawniających, oferujemy różne warianty aktywności (z wykorzystaniem specjalnych przyrządów bądź dodatkowego obciążenia).

Jedną z najprostszych i najczęściej stosowanych technik rehabilitacyjnych jest masaż, który znakomicie rozluźnia mięśnie i usprawnia odżywienie tkanek. Masaż przynosi ulgę pacjentom ze schorzeniami narządów ruchu i kręgosłupa. Klinika Medica oferuje zarówno masaże klasyczne (całościowe oraz częściowe) kręgosłupa i kończyn, jak i limfatyczne, dzięki którym pacjent uzyskuje efekt drenażu limfatycznego, oraz masaże uciskowe i segmentarne, w trakcie których rehabilitant oddziałuje na wybraną partię ciała pacjenta, bądź też masaże relaksacyjne twarzy.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych pacjentów, oferujemy także profesjonalne konsultacje specjalistów z zakresu psychologii i psychoterapii, lekarzy neurologów czy ortopedów.

Naszym atutem jest młody, energiczny zespół specjalistów, który pomoże Państwu wrócić do pełnej sprawności, a także partnerska atmosfera współpracy pomiędzy specjalistami a pacjentami.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą naszej placówki.

Oferta i cennik

Nasza oferta obejmuje wszystkie obszary zapewniające poszkodowanym w wypadkach szybki powrót do zdrowia.

Centrum Leczenia Powypadkowego Medica oferuje pomoc medyczną pacjentom, którzy ulegli wypadkom (komunikacyjnym, transportowym i innym). Oferujemy usługi rehabilitacyjne, które dobierane są indywidualnie do potrzeb pacjenta, po uprzedniej konsultacji lekarskiej. Wiemy, jak ważne jest rozpoczęcie szybkiej rehabilitacji po wypadku, dlatego w naszej placówce oferujemy bezgotówkowe leczenie ofiar wypadków (koszty pokrywane są z polisy OC sprawcy). Pomagamy także pacjentom w załatwieniu niezbędnych formalności, jakie wiążą się z uzyskaniem odszkodowania.

W Centrum Bezgotówkowego Leczenia Powypadkowego i Rehabilitacji mogą Państwo skorzystać bezgotówkowo zarówno z porad specjalistów (neurologów, ortopedów czy porad psychologów oraz psychoterapeuty), jak również poddać się zabiegom fizyko-oraz kinezyterapii pod okiem certyfikowanych fizjoterapeutów, a także skorzystać z terapii manualnej oraz profesjonalnych masaży.

Szczegółowe informacje znajdą Państwo w cenniku w poszczególnych kategoriach

Fizykoterapia

Kinezyterapia

Masaż Wrocław

Rehabilitacja Wrocław

Terapia manualna Wrocław

Konsultacje