Kinesiotaping Wrocław

Kinesiotaping Wrocław

Kinesiology taping (kinesiotaping Wrocław) to metoda terapii polegająca na aplikacji na ciele plastra o specjalnej strukturze. Specjalny plaster posiada takie właściwości jak wodoodporność i przepuszczalność powietrza.

Jak wygląda zabieg

W trakcie tapingu wykorzystuje się plaster o elastyczności 130-140% (nie ogranicza ruchów). Jest to plaster elastyczny spopularyzowany i opracowany przez Japończyka Dr Kenzo Kase. Plaster ten rozciąga się tylko na długość, o ciężarze i grubości zbliżonej do parametrów skóry. Plaster ten nie zawiera leków, latexu i jest odporny na działanie wody (możliwość kąpieli w trakcie kinesiotaping'u). Umożliwia swobodny przepływ powietrza dzięki falowemu utkaniu. Odpowiednio zaaplikowany funkcjonuje, w ramach zabiegów fizykoterapeutycznych od 7 do 10 dni.

Zabiegi kinesiotapingu we Wrocławiu

Kinesiotaping jest najczęściej stosowaną metodą w leczeniu urazów powypadkowych i w fizjoterapii sportowej. Zabiegi kinesiotaping'u pomagają w leczeniu bólów kręgosłupa, stawów krzyżowo-biodrowych, obrzęków limfatycznych oraz bólów mięśni. Ponadto działają przyspieszająco na gojenie się ran. Inne wskazania:

  • bóle pourazowe, reumatyczne
  • bóle po operacjach,
  • napięcie mięśniowe,
  • zapobieganie kontuzjom,
  • skurcze,
  • problemy z krążeniem.
Zapraszamy do naszego Centrum leczenia powypadkowego. Z usług wykwalifikowanego zespołu rehabilitantów można także skorzystać indywidualnie, dzwoniąc i umawiając się na wizytę.