Kinezyterapia

Kinezyterapia

Kinezyterapia jest formą rehabilitacji, która opiera swoją skuteczność głównie na ruchu – ćwiczeniach fizycznych. W naszej klinice profesjonalni rehabilitanci po zapoznaniu się z historią dolegliwości lub chorób pacjenta, dobierają ćwiczenia, które stają się środkiem leczniczym. Ruch pod kierunkiem rehabilitanta wpływa na cały organizm, stosowanie do jego aktualnego stanu, wytrzymałości, formy, czy wagi. Dzięki systematycznym ćwiczeniom i zaangażowaniu zarówno ze strony osoby prowadzącej ćwiczenia, jak i je wykonującej, pojawiają się bardzo dobre efekty.

Działanie kinezyterapii

Celem kinezyterapii jest przywrócenie sprawności fizycznej pacjentom po urazach i w dysfunkcjach narządu ruchu oraz zapewnienie im powrót do codziennych, naturalnych funkcji. Kinezyterapia wykorzystuje różnorodne formy ruchu, przede wszystkim ćwiczenia czynne, bierne, izometryczne. W naszym Centrum ćwiczenia prowadzone są w postaci indywidualnej terapii z pacjentem. Zależnie od stanu pacjenta i jego możliwości stosujemy różnorodne przyrządy, takie jak taśmy Tera – Band, piłki gimnastyczne, laseczki gimnastyczne, poduszki sensomotoryczne. Podczas ćwiczeń dąży się do zwiększenia zakresu ruchu w stawach, zwiększenia siły mięśniowej oraz do przywrócenia ogólnej sprawności pacjentów.

Zabiegi w ramach kinezyterapii

Kinezyterapia obejmuje między innymi takie zabiegi jak:

Cennik usług

Ćwiczenia indywidualne z terapeutą 60 zł

Oferta i cennik

Nasza oferta obejmuje wszystkie obszary zapewniające poszkodowanym w wypadkach szybki powrót do zdrowia.

Centrum Leczenia Powypadkowego Medica oferuje pomoc medyczną pacjentom, którzy ulegli wypadkom (komunikacyjnym, transportowym i innym). Oferujemy usługi rehabilitacyjne, które dobierane są indywidualnie do potrzeb pacjenta, po uprzedniej konsultacji lekarskiej. Wiemy, jak ważne jest rozpoczęcie szybkiej rehabilitacji po wypadku, dlatego w naszej placówce oferujemy bezgotówkowe leczenie ofiar wypadków (koszty pokrywane są z polisy OC sprawcy). Pomagamy także pacjentom w załatwieniu niezbędnych formalności, jakie wiążą się z uzyskaniem odszkodowania.

W Centrum Bezgotówkowego Leczenia Powypadkowego i Rehabilitacji mogą Państwo skorzystać bezgotówkowo zarówno z porad specjalistów (neurologów, ortopedów czy porad psychologów oraz psychoterapeuty), jak również poddać się zabiegom fizyko-oraz kinezyterapii pod okiem certyfikowanych fizjoterapeutów, a także skorzystać z terapii manualnej oraz profesjonalnych masaży.

Szczegółowe informacje znajdą Państwo w cenniku w poszczególnych kategoriach

Fizykoterapia

Kinezyterapia

Masaż Wrocław

Rehabilitacja Wrocław

Terapia manualna Wrocław

Konsultacje