Terapia manualna Wrocław

Terapia manualna Wrocław

Jedną z najczęściej stosowanych form terapii zaburzeń narządu ruchu jest obecnie terapia manualna, głównie ze względu na jej dużą efektywność. Zabieg polega na indywidualnej pracy manualnej fizjoterapeuty z pacjentem, podczas której wykorzystywane są różnorodne techniki mobilizacji, manipulacji oraz stabilizacji. Poprzedzony jest szczegółową diagnostyką pacjenta, na podstawie której dobiera się odpowiednie formy terapii. Zabieg trwa od 30 do 45 minut, w zależności od potrzeb pacjenta. Dzięki terapii manualnej możliwe jest oddziaływanie na stawy kręgosłupa, stawy obwodowe, a także na mięśnie czy więzadła. Głównym celem terapii manualnej jest zmniejszenie dolegliwości bólowych oraz przywrócenie prawidłowych funkcji.

Terapia manualna - Wrocław Krzyki Ślężna. Gabinet terapii manualnej.

Rodzaje terapii manualnej

 • PNF
 • Ortopedyczna terapia manualna
 • Kinesiology Taping
 • Jakie schorzenia leczone za pomocą terapii manualnej?

  Terapia manualna ma zastosowanie w leczeniu dolegliwości objawiających się w obrębie układu ruchu, układu nerwowego, mięśniowo-powięziowego oraz układu kostnego. Przyczyną bólu i dyskomfortu pacjent może być na przykład nieprawidłowa praca stawu czy obkurczona torebka stawowa. Ponadto do częstych przypadków należy uciśnięty nerw, napięcie mięśni czy rozciągnięte więzadło. Pacjent może odczuć w wyniku tych dolegliwości, rozmaite objawy. Do najczęstszych należy ból głowy, bóle kręgosłupa, drętwienie kończyn, przemęczenie, zaburzenia snu czy odczuwalne ograniczenia ruchów w stawach. Lekarz prowadzący oceni czy schorzenie jest możliwe do wyleczenia za pomocą terapii manualnej czy jednak u pacjenta występują przeciwwskazania do podjęcia terapii.

  Jakie korzyści wynikają ze stosowania ortopedycznej terapii manualnej?

  Ortopedyczna terapia manualna, ze względu na znaczne skrócenie czasu leczenia przy jej stosowaniu, jest komfortowa dla pacjenta. Pacjent może odczuć już zaraz po zabiegu poprawę, w tym obniżenie poziomu bólu. Przy pomocy terapii manualnej można zwiększyć sprawność ruchową, uniknąć stosowania leków przez dłuższy czas oraz zmniejszyć bądź całkowicie wyeliminować stany zapalne miękkich tkanek. Pacjent będzie mógł szybciej wrócić do sprawności i normalnej aktywności, przed urazem.

  Zapraszamy na Ortopedyczną terapię manualną, tych wszystkich, którzy pragną skrócić czas leczenia przy jej stosowaniu.

  Cennik usług

  Terapia specjalna z terapeutą (PNF, manualna) 120 zł

  Oferta i cennik

  Nasza oferta obejmuje wszystkie obszary zapewniające poszkodowanym w wypadkach szybki powrót do zdrowia.

  Centrum Leczenia Powypadkowego Medica oferuje pomoc medyczną pacjentom, którzy ulegli wypadkom (komunikacyjnym, transportowym i innym). Oferujemy usługi rehabilitacyjne, które dobierane są indywidualnie do potrzeb pacjenta, po uprzedniej konsultacji lekarskiej. Wiemy, jak ważne jest rozpoczęcie szybkiej rehabilitacji po wypadku, dlatego w naszej placówce oferujemy bezgotówkowe leczenie ofiar wypadków (koszty pokrywane są z polisy OC sprawcy). Pomagamy także pacjentom w załatwieniu niezbędnych formalności, jakie wiążą się z uzyskaniem odszkodowania.

  W Centrum Bezgotówkowego Leczenia Powypadkowego i Rehabilitacji mogą Państwo skorzystać bezgotówkowo zarówno z porad specjalistów (neurologów, ortopedów czy porad psychologów oraz psychoterapeuty), jak również poddać się zabiegom fizyko-oraz kinezyterapii pod okiem certyfikowanych fizjoterapeutów, a także skorzystać z terapii manualnej oraz profesjonalnych masaży.

  Szczegółowe informacje znajdą Państwo w cenniku w poszczególnych kategoriach

  Fizykoterapia

  Kinezyterapia

  Masaż Wrocław

  Rehabilitacja Wrocław

  Terapia manualna Wrocław

  Konsultacje